המלצות קריאה לבלוגרים - על מחסומים, סמכויות ונטוורקינג

עד שאצליח לגרום לתוסף Daily Del.icio.us לעבוד (מישהו אולי רוצה לעזור לי?), אסתפק כנראה בהוספה ידנית של לינקים שבעיניי שווים קריאה מהרשת העברית וקצת מבחוץ לה.

אני אוספת את הלינקים המועמדים לפרסום בחשבון דלישס http://del.icio.us/wphebrew. אתם מוזמנים לשלוח המלצות (איך?) אם מצאתם משהו מעניין.

 • לכתוב למען הגולשים - נטוורקינג (מתוך אריק מתבטא) - בלוגר ישראלי חדש בקטע מעניין שילמד אתכם איך לרכוש חברים בלוגרים ובכך לגרום (בתקווה) להעלאת הפופולריות של הבלוג שלכם. הבלוג נראה מבטיח באופן כללי אז זו המלצה לקרוא גם את שאר הקטעים.
 • מחסום הויראליות של הבלוגספירה הישראלית (מתוך Marketing Babylon בעברית) - חד הבחנה וחד לשון, אורי ברוכין. הוא נמצא אי שם, אבל קולט מספיק טוב מה קורה (יותר נכון, מה לא קורה) פה. אם ניסיתם פעם למצוא בעצמכם את הסיבה שבגללה לא לוקחים את הבלוגים הישראליים יותר ברצינות, קרוב לוודאי שתמצאו אותה שם.
 • How To Build Blog Authority (מתוך Problogger האהוב עלי במיוחד) - סקירה קצרה של תוצאות בדיקת המאפיינים המשותפים ל-400 הבלוגים המצליחים ביותר ע”פ טכנורטי. נראה שמרביתם קיימים מספיק זמן כדי לבסס את מעמדם, בד”כ מתפרסמים בהם קטעים מס’ פעמים ביום, והם הצליחו להשפיע על התרבות האינטרנטית במידה לא מבוטלת.
 • Starting a Blog Over (מתוך Blogging Pro) - מה לעשות כשהבלוג הנוכחי שלכם מיצה את עצמו, וכבר אינו מתאים לאופי שלכם. לי זה כבר קרה פעם, ויכול מאוד להיות שזה יקרה שוב בקרוב.
 • ישראפינג וישראטראק (מתוך שיחות על האינטרנט והחיים) - חנן הוא אחד מאותם אנשים שתמיד מצעידים את בלוגספירה קצת יותר קדימה. הפעם הוא מפרסם מסמך מעניין שכתב למגירה לפני שנה, שמטרתו הגדלת הנוכחות של הכתיבה העצמאית באינטרנט בשיח הציבורי הישראלי. עכשיו תקראו.

8 תגובות » עבור “ המלצות קריאה לבלוגרים - על מחסומים, סמכויות ונטוורקינג”

 1. אורי

  אני מקווה שזה בסדר להגיב רק כדי להגיד תודה.
  תודה שרית.

 2. אח"י דקר

  הסתכלת על זה :
  http://theory.isthereason.com/?p=499

  ואגב, אולי תתקיני פה OpenID בשביל העצלנים

 3. fiLi

  הגעתי דרכך לחנן, ראיתי, הבנתי, יישמתי. אני אכניס לכאן את התגובה ששמתי שם (מתנצל על הכפילות, אבל אני אשמח להתייחסות שלך) :

  הרעיון של עדכון פינגים הוא פשוט יחסית לביצוע ובשביל להציג את היכולת אני מזמין את כולם לכוון את הפינגים שלהם לכתובת הבאה :
  http://hebrew.israelated.com/xmlrpc.php

  מדובר בפורמט הXMLRPC שנתמך באופן מובנה על ידי הפלטפורמות העצמאיות המוכרות, כגון וורדפרס. ניתן להוסיף את כתובת השירות בקלות בתפריט הניהול תחת “אפשרויות->כתיבה”.

  העדכונים של הפינגים יופיעו בכתובת הבאה :
  http://hebrew.israelated.com/pings

  יש לשים לב לכמה סוגיות. בפורמט של שירותי עדכון הפינג לא מועבר המידע של הפוסט אלא המידע על הבלוג שעודכן. הבעיה העיקרית בשירותים כגון אלה, שנכון לעכשיו אני לא יודע איך מתמודדים נגדה היא שהם פתוחים ולכן יש מתקפות ספאם חמורות מאוד.

  האופן שבו האגרגטור בישראלוונטי עובד הוא באמצעות הוצאת התגיות שקיימות בפוסטים בבלוגים עצמם וניתן לדפדף בתגיות הבלוגספירה שנרשמה באתר. כמובן שניתן גם לעשות חיפוש, ריסוסים ושאר מילות ווב2 אחרות באמצעות התגים הללו.

  אם זה נראה לכם, כמובן שאני יכול ליישם בקלות גם לגירסה האנגלית של האתר ועבור הבלוגים שנכתבים בארץ באנגלית.

  בנוגע לישרא-טראק, למרות שאני יכול לדמיין איך ליישם את זה, אני מתקשה עדיין להבין למה צריך את זה. בשביל לדעת מי התייחס אלי עדיף להפעיל TRACKBACK או PINGBACK.

 4. רן יניב הרטשטיין

  בזמנו יזם תומר את השימוש בתג WPH בדלישס. בשביל להעלות לינקים לרשת הזו, אם אני מבין נכון, צריך לתייג אותם בתג for:wphebrew ?

 5. שרית

  אורי - אין בעד מה.

  גלעד- נראה לי שאפשר להגיד לאנשים להוסיף את כתובות הפינג לוורדפרס שלהם, לא?

  רן - נכון. מה גם ששכחתי את התג WPH. זה גם שימושי.

 6. שרית

  דקר- אני אתקין, למה לא?
  בנוגע למה ששלחת לי, אני לא בטוחה איך דלישס שולח את הלינקים האחרונים. אני רוצה שליטה מלאה על הצורה שבה התוכן ישלח (בלי אנגלית מיותרת ואת דלישס לא מאפשרים לעשות. ניסית את זה פעם?

 7. אז איך עושים בלוג טוב? » אוסף לינקים מומלץ לבלוגרים

  […] המלצות קריאה לבלוגרים - על מחסומים, סמכויות ונטוורקינג - שרית מוורדפרס עברית אספה עבורנו אסופה מרשימה של לינקים מעניינים. כולל לינק לקטע בבלוג שלי. תודה שרית […]

 8. אריק מתבטא » Blog Archive » אוסף לינקים מומלץ לבלוגרים

  […] המלצות קריאה לבלוגרים - על מחסומים, סמכויות ונטוורקינג - שרית מוורדפרס עברית אספה עבורנו אסופה מרשימה של לינקים מעניינים. כולל לינק לקטע בבלוג שלי. תודה שרית […]

הוספת תגובה