מאחורי הקלעים : על הבלוג של אורי ישי

במסגרת פינתנו החדשה, שעליה החלטתי ממש כרגע, אשלח אתכם להציץ בבלוגים יפים במיוחד או שונים במבנה שלהם מאתרי הוורדפרס הרגילים.

את הפינה החדשה נפתח בפימפינג לבלוג\אתר של אורי אשי, שהוא גם במאי, גם מאייר וגם מעצב, ואפשר לראות זאת בבלוג. אורי משתמש באוסף של איורי רטרו מספרי הילדים של פעם, כאלו שאפילו אני עוד זוכרת, ובשילוב הצבעים המנצח ירוק-אבוקדו ואפרסק (וזה עובד נפלא).

אבל מעבר לעובדה שהאתר עצמו יפה, הוא משתמש בוורדפרס בצורה מעניינת והחלטתי לחקור את העניין, בתקווה שהטכניקות שלו יעזרו לאחרים להוסיף משהו קצת שונה ומתקדם לבלוג שלהם.

 1.  אורי משתמש בהרבה תמונות בבלוג שלו. אם תסתכלו תבחינו שלכל פוסטמוצמדת תמונה קטנה בהתאם לקטגוריה. הוא לא עושה זאת באופן ידני עבור כל פוסט. אורי מספר שמישהו בפורום וורדפרס זרק לו רעיון, כיצד לבצע זאת:
   

  נותנים לקובצי האייקונים שמות ע“פ מספר הקטגוריה אותה הם מייצגים. למשל - האייקון של הקטגוריה ”מוזר ומעניין“ נקרא 2, כי מספר הקטגוריה בוורדפרס הוא 2. מעלים את כל הקבצים לתיקייה הראשית של הבלוג . אז מכניסים ללופ במקום הרצוי (במקרה שלי מעל הכותרת של הפוסט) קוד בסגנון:


  .gif“ alt=“alt-text“/>

   בחיפוש קצר, מצאתי תוסף שיכול לעזור לכם בכך, Category Icons. לא ניסיתי אותו בעצמי כך שהאחריות עליכם .

 2. לניהול מדור כל בו, שהוא בעצם מיניבלוג, אורי משתמש בתוסף miniposts. מדובר על  קטעים נוספים שאורי יכול לכתוב, אבל לא היה לו צורך לכתוב פוסט שלהם עליהם, כמו לינקים לתמונות מצחיקות שהוא היה רוצה שתראו או לינק השווה רק מס‘ מילים. התוסף כותב את הפוסטים אל ה-sidebar וכך מונע את הצורך לעדכן את הבלוג כולו עבור לינק קטן.
  ישנם המון תוספים לניהול מיניבלוג ב-Sidebar, אחד מהם ניסיתי בעצמי: fQuick.
 3. אורי יצר גם תיק עבודות מקסים, שמוטבע ישירות אל תוך הבלוג. תיק העבודות עצמו הוא קובץ פלאש, אך שם אורי התחכם קצת:

ייחודו של הswf הזה הוא בכך שהוא מציג תמונות לפי קובץ XML. וכך אם אני רוצה לעדכן את התמונות אני לא צריך לעדכן את קובץ הFLA, אלא רק את הXML. הקובץ השמאלי הוא המתוחכם מכולם. הוא מכיל לופ קטן של וורדפרס הקורא למעשה להצגת הארכיון של קטגוריית האב של תיק העבודות. כלומר, קטגוריית האיור, קטגוריית האנימציה ושאר הקטגוריות שייכות לקטגוריית אב כללית אחת, ואותה מציג הלופ הזה. אולם, במקום פוסטים  שלמים הלופ הזה מציג רק thumbnails! כיצד קורה הדבר? ובכן, במקום לקרוא לcontent כמו בלופ רגיל, הלופ הזה קורא דווקא לתקציר של כל פוסט (בממשק כתיבת הפוסט יש רובריקה כזאת). כשאני מעלה עבודה לתיק העבודות שלי אני דואג להעלות thumbnail כזה ולתת לו קישור בתקציר של הפוסט עם העבודה.

בתהחשב בכך שאורי טוען שאין לו מושג בתכנות ובזמנו אפילו לא היה כל כך מושג ב-HTML, הפתרונות שמצא עובדים נהדר אצלו ויכולים גם לעבוד מצויין אצלכם.
אם יש לכם שאלות נוספות לאורי תוכלו ליצור איתו קשר דרך האתר שלו.

4 תגובות » עבור “ מאחורי הקלעים : על הבלוג של אורי ישי”

 1. טלג

  מאמר מקסים, מאד מפרה, תודה.

 2. JaneLame

  מעולה. וזה גם רמז דק כפיל לבלוגרים שלא משחררים את העיצוב שלהם - אפשר לעשות לכם ריוורס אנג‘נירינג. יאללה בלגאן.

 3. שרית

  את מתכוונת לכאלה שלא משחררים את העיצוב שלהם, כמוני?

 4. אורי אשי

  מי זה אורי ישי?

הוספת תגובה