שירותי עזרה בהתקנה ועיצוב בוורדפרס עברית

נתקלתי עכשיו, לגמרי במקרה, בתגובה שכתב חנן כהן על הפוסט בפרדוקס שבו הכרזתי על האתר הזה, וורדפרס עברית. הוא כתב:

חסרה שם קטגוריה ”שירותים מקצועיים“

ברגע שתקימי את הקטגוריה, תעודדי אנשי מקצוע המתמחים במתן שירותי וורדפרס להודיע על כך לעולם וגם תעודדי מעצבים ומתכנתים להתמחות בוורדפרס.

הגיע הזמן שהקמת בלוג וורדפרס תהיה פעילות מקצועית, בתשלום, ולא רק ”תעשה טובה, תעזור לי להקים בלוג“.

אני אישית אוהבת מאוד את העזרה ההדדית הזאת שיש בינתיים. אם מישהו מבקש עזרה יש לא מעט שמסכימים לעזור לו להתקין, בלי לבקש שום תמורה. אבל, אני לא תמימה מספיק בשביל להאמין שבקצב הגדילה של הכותבים בוורדפרס זה ימשיך לנצח.

רציתי לשאול אתכם, מה דעתכם בנושא? יש פה מישהו שהיה רושם את עצמו בתור פרילנסר לעזרה עם וורדפרס? האם לא מוקדם מדי?

ואם לא מוקדם מדי, איך כדאי לבצע את זה? פורום, שוב? רשימה? לוחות?

6 תגובות » עבור “ שירותי עזרה בהתקנה ועיצוב בוורדפרס עברית”

 1. fiLi

  אפשר להקים לוח מודעות דרושים… אני חושב ששכר טוב לעזור למישהו להקים בלוג יכול להיות דמי ההפניה (כ80-100 דולר) לקניית הדומיין. זה לא יעלה לו שום דבר מעבר למה שהוא בכל מקרה היה משלם, מקים הבלוג יקבל תמורה לכספו והכל יהיה על חשבון חברת הHOSTING.

  אני מוכן לעזור לכל אחד להרים לו את הבלוג בחינם תמורת העובדה שהוא ירכוש את חבילת הHOSTING שלו דרך לינק שאני אתן לו.

 2. גיל

  כן, בהחלט!

  לגבי התמורה, רצוי ללכן לפי הכלל הקפיטליסטי הידוע: “כל אחד לפי יכולתו, לכל אחד לפי צרכיו”. ישנם מי שמציעים שרותים בחינם (הקמת בלוג למגזר השלישי - http://www.digitalexploring.com/research/blog/ או פרויקט התרגומים של אח”י דקר: http://www.dakars.info/?p=158) ואלו פרויקטים חשובים, יתכן כי ניתן למצוא מנגנו של תרומה לפרויקטים אלו.

  כדאי גם להוסיף קטגוריה של אתרים מבוססי WordPress בעברית/בישראל להראות את השימושיות והיכולות.

 3. שרית

  גלעד - 80$ זה לא המון כסף? מצד שני, מצא חן בעיניי הרעיון של התנאי לרכישת Hosting כשאתה משמש כ-Affiliate ומרוויח מזה.

  גיל - על הקטגוריה הנוספת שהצעת חשבתי גם אתמול במקרה, כי ראיתי את האתר של ירדן לוינסקי (http://www.thingsonmymind.com/), שהוא פשוט יפיפה בעיניי.

 4. בועז

  התקנה של בלוג וורדפרס לא תמיד נגמרת בהתקנה של בלוג וורדפרס.
  כמו בכל אתר, גם כאן יש צורך בעדכונים (אפילו אם רק לצרכי אבטחה) או בתוספות (כתיבת פלאגאין או פיצ’רים ספציפיים עפ”י דרישה של בעל הבלוג המוקם).
  צריך גם לקבוע תנאי תחזוקה של הבלוג ועלות עבורם (עלות חודשית קבועה או עלות עפ”י שעות עבודה וכד’).
  במידה והתקנה של וורדפרס תגבר בשלב ההתקנה, מה שיקרה הוא שיהיו הרבה בלוגים שירוצו ברשת ללא עדכוני אבטחה. זה לא רק שלא יעזור, אלא שזה יגרום למחשבה כאילו וורדפרס היא מערכת פרוצה (רק כי אין מי שיעדכן לגירסה המוגנת יותר).

  בנוסף, ישנם בלוגים שהם לא אישיים, אלא מוקמים כאתר ונוגעים בנושא מסויים. אין סיבה שהקמת אתר עם מערכת מוכנה (כמו ג’ומלה למשל) תתומחר שונה מהתקנת בלוג של וורדפרס רק כי התוכנה נקראת וורדפרס ולא ג’ומלה.
  התקנה של וורדפרס צריכה להיות כמו התקנה של כל אתר אחר - מתמחרים עפ”י התקנת אתר, עיצוב ודרישות מיוחדות של הלקוח. מקימים את האתר (כחלק מחבילה הכוללת אכסון או לא - גם זה צריך להכלל במחיר) וכד’.

  אם אני משלם על משהו אני לקוח. כלקוח מותר שיהיו לי דרישות. מותר לי להציב פרסומות באתר שלי ולהרוויח מזה ולך, כמישהו שהתקין לי את המערכת אין זכות כזו. מותר לי לדרוש שהאתר / בלוג שלי יתנהג כמו שאני רוצה (שרשור תגובות שיעבוד יפה בכל דפדפן, למשל) והיות ואני משלם אני גם צריך לקבל את מה שאני רוצה.
  אם אני מקבל את הבלוג בחינם, אז הגיוני שאני אצטרך להתפשר על כמה דברים (למשל, לשים פרסומות שאת, כמישהו שהתקין את הבלוג, ירוויח מהם, לא לקבל שרשורי תגובות וכד’).

 5. אח"י דקר

  ואני מעצם אמונותיי - ממשיכה להציע שרותי לימוד ועזרה חינם
  לא מתכוונת לעשות עבודת תחזוקה ללא תמורה…
  כן מכוונת לעשות אותה תוך וסברים ולימוד של האדם בצד השני, וידיעה שבפעם הבאה יידע לעשות זאת לבד

  וגם ייתן קצת קרדיט

  תחייך, תעזור - העולם יהיה יותר יפה

 6. בועז

  שלא תביני אותי לא נכון - אני דוקא בעד התרומה לקהילה.
  מה שאת עושה באתר הזה כאן, למשל, הוא משהו שנראה לי הגיוני בהחלט להרים רק כדי לעזור לאחרים ולא הייתי מצפה שתגבי תשלום עבור זה, ועדיין - אני לא רואה סיבה לתת למישהו משהו בחינם כשבדר”כ המשהו הזה נמכר תמורת כסף.

  בניה של אתר עולה כסף. אם אני בונה אתר למישהו אני גובה על זה מחיר של בניית אתר. ועדיין - כשאני בונה אתר עבור עמותה או מלכ”ר, אני לא גובה תשלום למרות שזו אותה עבודה כמו בניית אתר בתשלום. למעשה, אני חושב שבונה אתרים מתחיל רק מרוויח מזה שהוא בונה אתרים ללא תמורה (למעט קרדיט, אם הוא רוצה).

  כל מה שניסיתי להגיד בתגובה הקודמת שלי הוא שזה לא משנה אם זה התקנה של בלוג בוורדפרס או בניה של אתר כ”אתר”. לדעתי תשלום על התקנת וורדפרס אמור לעלות כמו התקנה של אתר תדמיתי (וזה בטח לא 80 או 100 דולר).

  בלוג עבור עמותות יכול להיות ללא תמורה, או תמורת קרדיט, אבל בלוג כ”עזרה לחבר” זה בעצם ניצול.
  אתה רוצה להתקין בלוג בעצמך - זכותך. אתה יכול ללמוד ולהתקין לבד. אבל אם אתה מבקש ממישהו ש”מבין” שיתקין לך, אז אתה אמור גם לשלם לו על זה. הרי הוא לא נולד “מבין” והוא השקיע הרבה ימים ולילות כדי ללמוד את מה שהוא יודע.

  אני לא רואה שום בושה בלדרוש תשלום הוגן עבור התקנה של וורדפרס, ממש כמו התקנת אתר תדמיתי בן מספר דפים + מערכת לניהול התוכן.
  אם אתה מבקש מחבר שיעזור לך להתקין לך בלוג, מן הראוי אפילו שאתה בעצמך תדרוש לשלם לו, אפילו מחיר סמלי, עבור ההתקנה הזו - גם אם הוא לא דורש את זה.

הוספת תגובה