עמוד ראשי

כמה דגשים על גמילה מסמים

גמילה מסמים

התמכרות לסמים היא הפרעה כרונית שבה לאדם יש תשוקה עזה לסמים והוא יעשה הכול כדי להשיג אותם. בתוך כך, גמילה מסמים היא תהליך של דילול מבוקר של סמים מסביבתו של האדם והחלפתם בטיפול תומך. מה חשוב לדעת בנושא? המשיכו לקרוא.

בסופו של דבר, גמילה מסמים הוא תהליך של שיקום פיזי ונפשי, שמטרתו היא לסייע למטופלים להחלים מההתמכרות. חשוב שתהיה תוכנית מסודרת לגמילה מסמים לפני תחילת התהליך, מכיוון שהדבר יפחית את התשוקה לחזור להשתמש בסמים וכן תסמיני הגמילה. התוכנית צריכה לכלול את רשת התמיכה שלכם, הטריגרים שלכם וכיצד אתם הולכים להתמודד איתם, מה אתם הולכים לעשות כשמתחשק להשתמש שוב, וכיצד תתמודדו עם לחץ מבלי להשתמש בסמים.

מרכז גמילה מסמים – מה חשוב לדעת?

גמילה מסמים היא תהליך מורכב שגם יכול להימשך זמן. זה לא משהו שאתם יכולים לעשות תוך כמה ימים בודדים. זה מסע שתצטרכו לעשות ויהיה לכם קשה, אבל זה יהיה שווה את זה בסופו של דבר. בתהליך הזה של גמילה מסמים, מרכזי גמילה מסמים חשובים מאוד בשיקום.

יחד עם זאת שמרכזי הגמילה חשובים בתהליך, הצוותים במרכזי הגמילה והנגמלים עצמם זקוקים לעזרה של אנשים שקרובים למכור, כמו בני משפחה וחברים. הסיבה לכך היא, שהתמכרות משפיעה על כל מי שמסביב למכור, והאנשים האלה צריכים להיות שם גם עבורם בתקופה הקשה הזו.

היכן מתקיימת גמילה מסמים?

גמילה מסמים יכולה להתקיים במסגרת אשפוז יום, אבל ניתן גם להירשם למסגרות סגורות ומרוחקות מהבית. זאת, כדי לנסות להתנתק מדפוסי ההתנהלות המזיקים בסביבה הקרובה. תוכניות גמילה מסמים באשפוז מחייבות שהאדם יתגורר במרכז למשך כל הטיפול, בעוד שתוכניות אחרות מאפשרות לאנשים להמשיך לגור בבית בזמן שהם מקבלים טיפול.

ישנם סוגים רבים ושונים של תוכניות גמילה מסמים זמינות כיום, כאשר חלק מהתוכניות מתמקדות בסוג אחד של התמכרות, בעוד שאחרות עשויות להציע שילוב של טיפולים לטיפול במספר התמכרויות בו-זמנית.

טיפ למציאת מרכז גמילה מסמים

אם אתם מחפשים מרכז גמילה מסמים, ישנם גורמים רבים ושונים שעליכם לקחת בחשבון כדי למצוא את המכון הנכון לכם ביותר. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא, לברר איזה סוג של התמכרות לסמים יש לכם.

ברגע שאתם יודעים באיזה סוג של התמכרות מדובר, אז אתם יכולים להתחיל לחפש מרכז גמילה שיוכל לעזור עם סוג ההתמכרות הספציפי שלכם. חשוב לזכור, התמכרות לסמים היא מחלה כרונית שניתן להתמודד איתה עם ההדרכה והטיפול הנכונים. הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות הוא למצוא מרכז גמילה שיספק לכם את הטיפול הדרוש.עמוד ראשי